Investovat lze i do čisté vody

20.03.2009 19:34

Výňatek z denního rádce pro investory překvapeně konstatuje nevídaný zájem o investice do "vodních" projektů. Voda je prostě fenomén i v investičním světě!

Do akciových fondů tedy klienti nechtějí, nechávají se však stále víc vábit zajištěnou rétorikou. No řekněte, není 380 milionů krásná suma? Faktem je, že i tento týden se objevil novátor a ten hned zkasíroval přes 100 milionů korun – to je onen ČSOB Vodního bohatství 1.

O tom, že čistá voda je hodnotné zboží, přesvědčí každého i jen letmý pohled na ceny čehosi, co se nazývá vodné-stočné (platí se to nikoli v inkasu, ale službách k bytu). Ve světě je údajně voda již nyní považována za strategickou komoditu a zajímají se o ni špičkové investiční instituce. Podle některých expertů její nedostatek udeří dříve, než nás začne sužovat nedostatek ropy.

Tak má nyní možnost i český investor – pět let a jeden měsíc může sledovat, jak moc prší, co dělají světové ceny i jak to vidí (pod)vodníci. Fond je v korunách (tedy bez měnového rizika), 100% zajištěn a jeho výnos je navázán na koš 16 světových akcií z odvětví vázaného na vodu (čistění, odsolování, obnova infrastruktury, dodávka kvalitní vody apod.), které jsou vybírány po konzultaci s nezávislým výborem pro životní prostředí.

Zpět