PREVENCE CUKROVKY

13.10.2009 08:56

Optimalizovaný pitný režim a SUPER-NN výrazně napomáhají prevenci a při léčbě cukrovky.

Výsledky z praxe potvrzují, že pití optimalizované vody z přístrojů AQUAoptimal značně přispívá k prevenci i řešení velice rozšířené civilizační choroby – cukrovky. Dochází totiž k mnohem vyšší spotřebě vody, což podněcuje detoxikaci, napomáhá funkci ledvin a stabilizuje biochemii organismu. Tyto vlastnosti kvalitního pitného režimu se násobí zařazením produktu SUPER-NN do stravovacího a pitného režimu. Zajišťuje se tím přírodní výživa buněk, vyšší efektivita všech jejich funkcí a až několikanásobně se posiluje harmonizace biochemických procesů organismu.

Proč jsou kvalitní optimální pitný režim a SUPER-NN tak důležité  a účinné? Protože:

Cukrovkou trpí milión Čechů, příliš se stresují a jedí ve fast-foodech

V Česku dramaticky stoupá počet nemocných cukrovkou. Podle odborníků trpí chorobou asi milión lidí, tedy téměř desetina obyvatel.

„Ročně nově diagnostikujeme kolem 50 tisíc nových pacientů, což v přepočtu na počet obyvatel je jedno z nejvyšších čísel v Evropě,“ řekl Právu v pondělí Milan Kvapil, předseda Diabetické asociace ČR a přednosta interní kliniky FN Motol, kde diabetes léčí.

„Registrovaných nemocných cukrovkou už je zhruba 800 tisíc, což je skoro dvakrát tolik, než bylo v roce 1989. Dalších 100–150 tisíc má cukrovku a neví o tom. Reálně tedy může být v ČR necelý milión nemocných, tedy téměř desetina národa,“ uvedl Kvapil s tím, že každoročně na diabetes a jeho komplikace zemře zhruba 35 tisíc lidí.

Život diabetika je podle Kvapila v průměru o sedm let kratší a riziko infarktu nebo mrtvice dvakrát až čtyřikrát vyšší než u zdravého člověka.

Viníci: stres a nezdravé jídla

„Raketový vzestup počtu nemocných cukrovkou je důsledek rychlého a nezdravého stravování, nadváhy a obezity, nedostatku pohybu a přemíry stresu, který k přejídání vede. Státní program boje s tímto onemocněním neexistuje, a to i přestože léčba nemocných stála v roce 2006 dvacet miliard korun a loni to určitě nebylo méně. Většina nákladů je pak spotřebována na léčbu pozdních komplikací,“ soudí Kvapil.

Nejčastějšími důsledky onemocnění jsou infarkty, mozkové mrtvice, ale také oslepnutí, amputace končetiny a další.

Kvapil tvrdí, že každý by si měl nechat alespoň jednou za rok změřit hladinu krevního cukru a nepodceňovat toto onemocnění. Často se cukrovka totiž zjistí náhodou při jiném onemocnění, a to proto že v počátečním stadiu většinou nemocný na sobě nic nepociťuje.

Někdy je odhalena až při komplikacích, jakými jsou náhlé bezvědomí, poškození ledvin či ateroskleróza. Riziko onemocnění lze snížit až o 60 procent podporou zdravého životního stylu.

 

Zpět