Problémy s vodou v Mukařově

18.03.2009 10:19

15. června 2008, Rudolf Semanský a Vít Šoupal

Od 6. do 13. června se Mukařov potýkal s problémem nepitné vody. Přesný důvod znečištění a zápachu nebyl sice zjištěn, avšak s největší pravděpodobností byl na vině velký jednorázový odběr vody – zřejmě na bazén některého z našich spoluobčanů.

Vodárny doporučují, abyste velký odběr vody konzultovali předem s vodohospodářským dispečerem. V důsledku neplánovaného většího odběru totiž můžete způsobit přerušení dodávek, zakalení vody či její nedostatek. Může totiž dojít k rozpohybování vody v celém potrubí, zvláště pak u staršího litinového vedení a větví u chatových oblastí, kde voda přeci jen déle stojí. Několikrát prováděné rozbory již následně neprokázaly žádné znečištění. Situace, kdy voda lehce zapáchá se však čas od času opakuje a obec proto vyžaduje na provozovateli Veolia přísnější kontroly kvality vody.

Vodohospodáři také doporučují napouštět bazén pomalu a mimo špičku. Zájemci o plný bazén mohou také využít dovoz vody cisternou na základě telefonické objednávky. Bližší informace o této placené službě 1.SčV poskytuje v call centru na uvedeném telefonním čísle Zelené linky. V případě jakýchkoliv dotazů či připomínek ke kvalitě vody kontaktujte bezplatnou Zelenou zákaznickou linku Veolia na čísle 800 45 45 45.

Zpět